Přesouvá se použitý stroj na tlakové lití, dodává se do vaší společnosti nové zařízení nebo se má přesunout celá výroba? Poté musí být jednotlivé komponenty slévárenských systémů a licích strojů po rekonstrukci uvedeny do výrobní pohotovosti na budoucím místě a následně uvedeny do provozu.
Proces od dodání až po úspěšný provoz stroje zahrnuje řadu důležitých bodů, které naši odborníci přesně znají a umí je detailně kontrolovat. Přestože každé uvedení do provozu je spojeno s jinými okolnostmi, vytvořili jsme osvědčenou strukturu, která zajišťuje hladký a rychlý průběh.
Dbáme také na nezbytné požadavky příslušných směrnic ES, prohlášení o shodě EU a označení CE. Abyste měli důkaz o splnění všech zákonných a bezpečnostních požadavků na uvedení do provozu, vypracujeme přejímací protokol, který pro vás i pro nás dokumentuje, že všechny potřebné kroky byly spolehlivě provedeny.
Rádi vám poskytneme naše služby i po skončení projektu, například opravy, údržbu, modernizaci nebo poradenství v oblasti tlakového lití. Na požádání proškolíme vaše zaměstnance v obsluze a údržbě po uvedení do provozu. Pro speciální témata máme vždy po ruce správného odborníka prostřednictvím naší rozsáhlé partnerské sítě.
Bezpečnostní aspekty při uvádění do provozu
Podle německé vyhlášky o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci platí pro uvádění strojů do provozu v podniku různé předpisy. Jednotlivé kroky od montáže až po uvedení do provozu s vámi předem naplánujeme a společně stanovíme nezbytná bezpečnostní opatření a povinnosti. To zahrnuje otázky, jako jsou:
- Jaká ochranná opatření jsou nutná při uvádění do provozu?
- Kteří zaměstnanci jsou přítomni a kdo je za co zodpovědný?
- Kteří zaměstnanci mají jaké zvláštní kompetence?
- Kdo smí být během uvádění do provozu v bezprostřední blízkosti?